غار خفاش

  • غار خفاش
  • غار خفاش
  • غار خفاش
غار خفاش دهلران یکی از غارهای تاریخی عصر غارنشینی است که بعدها به زیستگاه خفاش‌ها تبدیل شده است. موضوع مورد توجه در این غار وجود تودة عظیم و ضخیم فضلة خفاش در کف غار است که طی هزاران سال پدید آمده است و کشاورزان از آن برای تقویت زمین‌های زراعی استفاده می‌کنند. غار خفاش در فهرست آثار ملی ثبت شده و مورد حفاظت می‌باشد. غار خفاش با 265 متر طول، 30 متر عرض و 50 متر ارتفاع همان موزه طبیعی شگفت انگیزی است. در غار خفاش بیش از 20 هزار خفاش زندگی می کنند. خفاش های این غار از نوع دم دار، بزرگ و بال پهن هستند. اگر تصمیم دارید از بیرون غار زندگی خفاش ها را تماشا کنید، بهترین زمان برای شما موقع غروب و در زمان خروج خفاش‌ها از غار است كه به صورت دسته‌های بزرگ از دهانه غار خارج می شوند و منظره جالبی را به وجود می آورند. این خفاش‌ها سه كیلومتر را تا شهر طی می‌كنند و بعد از کمی گشت و گذار، دوباره به غار برمی گردند. در غار خفاش دهلیزهای وسیعی وجود دارند که عمق بعضی از قسمت های آن به 400 مترمی رسد. این دهلیزها سراسر پوشیده از استالاكتیت‌ و استالاگمیت‌ است.20
محمد | يكشنبه 16 فروردين 1394
نمای ایران | يكشنبه 16 فروردين 139400
سپاس
غار خفاش دهلراناین غار در 3 کیلومتری شمال شرقی شهر دهلران در دامنة کوه مشرف به دره و چشمه‌های آب گرم دهلران واقع شده است. این غار به علت زندگی میلیون‌ها خفاش در داخل آن، به غار خفاش معروف شده است. خفاش‌های آن از نوع دم‌دار و بزرگ هستند. این غار دهلیزهای وسیعی دارد که عمق بعضی از قسمت‌های آن به 400 متر می‌رسد.
طاقدیس سمندتپه ماهورهای سازند گورپی
کبیرکوهمناظر طبیعی یال جنوبی کبیرکوه
طبیعت ایلامرودخانه ورازان در طاقدیس سمند
نگارخانه هایی کهن، موزه هایی بی بدیل و کتاب های سنگی بسیار کهن و تکرار ناشدنیخیلی از غارهای ایران بویژه لرستان، نگارخانه هایی کهن، موزه هایی بی بدیل و کتاب های سنگی بسیار کهن و تکرار ناشدنی هستد!
لطفا جهت ارائه نظر وارد شوید
محمد رزازانمحمد رزازانعضویت از شنبه 6 بهمن 1386علاقمند به عكاسی و هوانوردیfacebook.com