سد دولت آباد چناران

سد دولت آباد چناران در نزدیکی روستای دولت آباد قرار دارد و در نزدیکی چناران در استان خراسان رضوی واقع شده است.

  • سد دولت آباد چناران
  • سد دولت آباد چناران
  • سد دولت آباد چناران
ماسو ماسویاجمعه 23 مهر 1395 | 8 سال پیشسد دولت آباد چناران در نزدیکی روستای دولت آباد قرار دارد و در نزدیکی چناران در استان خراسان رضوی واقع شده است. این سد در حدود 50 کیلومتر تا مشهد مقدس فاصله دارد. هسته ی این سد از نوع رسی می باشد و بدنه ی آن از نوع خاکی می باشد. همچنین عمق این سد حدود 22 متر است و از رودخانه دائمی به طول بیش از ۳۰ کیلومتر که از ارتفاعات بینالود و قله شیرباد سرچشمه می گیرد، تغذیه می شود. منطقه دولت آباد که شامل خود روستا، دره دولت آباد، سد دولت آباد، رودخانه دائمی، باغات سرسبز و دشت های زیبا، ارتفاعات بکر با پوشش گیاهی و به خصوص گیاهان داروئی است همواره مورد توجه مجاوران، زائران، گردشگران، ورزشکاران و…می باشد و در صورت آماده نمودن زیر ساخت هایی مثل جاده مناسب، کمپ های اسکان، تسریع در اجرای طرح های هادی روستا و اجرای پروژه گردشگری روستا، می تواند به یکی از قطب های گردشگری تبدیل شود.gardisha.irدسته‌بندیدریاچه‌ها ، سدها ، تالاب‌ها ، جزیره‌هاخراسان رضویکلید‌واژهدولتآبادچناران59860 بازدید
آرام عالی بودچهارشنبه 3 آذر 1395 | 8 سال پیش
اقامتگاه بوم‌گردی میرزا غلام حسین خانبوم ما بوم ما اقامتگاه بوم‌گردی میرزا غلام حسین خاناقامتگاه از یک سو به دشت کویر می‌رسد. قلعه دختر، سد تاریخی، آبشار و رودخانه در نزدیکی روستای درونه است.
ساحل پزم‌فاطمه جداریفاطمه جداریساحل پزم‌ساحل پزم تیاب یکی از زیباترین سواحل دریای عمان
تالاب گاوخونیمهدی مخلصیانمهدی مخلصیانتالاب گاوخونیتالاب گاوخونی در فاصله 140 کیلومتری جنوب شرقی اصفهان و 30 کیلومتری شهر تاریخی ورزنه قرار دارد. این تالاب در جنوب شرقی بخش بن رود و شهر ورزنه، شمال شرقی بخش جرقویه و در جنوب غربی شهرستان نایین و غرب منطقه ندوشن از استان یزد و شمال غرب کویر ابرقو قرار دارد.
دریاچۀ نمک حاج علیقلی دامغاندریاچه کویر دریاچه کویر دریاچۀ نمک حاج علیقلی دامغاندریاچۀ نمک حاج علیقلی یکی از جاذبه‌های منحصر‌ به فرد دامغان، در ۵۰ کیلومتری جنوب شهر دامغان واقع شده است
موج های یخ زدهسپیده اصلانسپیده اصلانموج های یخ زدهتفرجگاه حسن ابدال در استان زنجان شامل یك منطقه كوهپایه ای و سد حسن ابدال می‌باشد. این مجموعه در ۱۰ کیلومتری شهر زنجان به سمت تهران پس از عبور از روستای حسن ابدال واقع شده است.
دریاچه الندانمجیدرضا افشاریانمجیدرضا افشاریاندریاچه النداندریاچه الندان ،دریاچه ای در دل جنگل
جزیره شیدوار (مارو)نادر چقاجردینادر چقاجردیجزیره شیدوار (مارو)جزیره شیدوار (شیدوَر)، در بین مردم محلی به جزیره مارو معروف است و ظاهرا این نام را از تعداد زیاد مارهای کوچک سمی به رنگ سیاه گرفته است.
دریاچه افوسمهرداد زینلیانمهرداد زینلیاندریاچه افوسشهرستان بویین میاندشت، غرب استان اصفهان
پل شهدای لالیمهرداد زینلیانمهرداد زینلیانپل شهدای لالیشاهکار مهندسان ایرانی بر روی دریاچه سد گتوندعلیا در شمال خوزستان
دریاچه سد گتوندعلیامهرداد زینلیانمهرداد زینلیاندریاچه سد گتوندعلیاشهرستان لالی، شمال استان خوزستان
دریاچه سد ملاصدرااحمد خدابندهاحمد خدابندهدریاچه سد ملاصدراسد ملا‌صدرا در 60 كیلومتری بالا‌ دست سد درودزن واقع در شمال استان فارس، شهرستان اقلید، كیلومتر 22 شهرسده و روی سرشاخه اصلی رودخانه كر در محلی به نام تنگ براق ساخته شد.
ماهیگیریعبدل شعبانیعبدل شعبانیماهیگیریماهیگیری تفریحی