غار قوری قلعه زیباترین جاذبه گردشگری استان کرمانشاه

  • غار قوری قلعه زیباترین جاذبه گردشگری استان کرمانشاه
  • غار قوری قلعه زیباترین جاذبه گردشگری استان کرمانشاه
غار قوری قلعه، بزرگ ترین غار آبی آسیا با پیشینهٔ ۶۵ میلیون سال یکی از زیباترین جاذبه‌های دیدنی و جهانگردی شهرستان روانسر می‌باشد . این غار در ۲۵ کیلومتری شهر روانسر در دامنه کوه شاهو و در مسیر جاده روانسر به پاوه و مشرف به روستایی به همین نام قرار دارد. درازای این غار ۱۲ کیلومتر و ژرفای آن ۳۱۴۰ متر است و به عنوان یکی از هفت اثر طبیعی ملی ایران به ثبت رسیده‌است. در سال 1355 یک گروه از غارشناسان انگلیسی و در سال ۱۳۵۶ گروه دیگری از غارنوردان فرانسوی بخشهایی از غار را بطول پانصدوپنجاه متر بررسی و اکتشاف ک10
خالد | سه‌شنبه 9 تير 1394
نمای ایران | سه‌شنبه 9 تير 139400
سپاس
حسن | جمعه 13 بهمن 139600
مکان جالب و دیدنی می باشد بارها از این مکان دیدن کردم حتما دوستانی که به استان کرمانشاه سفر می کنند از این غار و مناظر اطرافش دیدن نمایند.
غار قوری قلعهغار قوری قلعه در مسیر روانسر به پاوه بر دامنه کوه شاهو و در یکی از کوهستانی ترین مناطق ایران در استان کرمانشاه واقع شده است. فاصله این غار از شهر کرمانشاه حدود 85 کیلومتر و تا پاوه 25 کیلومتر بوده و در نزدیکی روستایی به همین نام واقع شده است.
چالاوتالاب های زرین چیا
منطقهٔ گردشگری میگوره و غار سنگی حسین کوهکنیکی از مناطق خوش آب‌وهوا، سرسبز و زیبای اورامانات، «منطقهٔ گردشگری میگوره» است که وجود غار سنگی و دست‌ساز «خالو حسین کوهکن» در آن نیز؛ منطقه را بیش‌ازپیش متمایزتر و جذاب‌تر می‌نماید.
نمیرآبنمرآو - نمیرآب
دخمه سنگی پاوهدخمه تاریخی پاوه
لطفا جهت ارائه نظر وارد شوید
خالد محمدی عضویت از سه‌شنبه 9 تير 1394