تالاب بهشت معصومه

تالاب بهشت معصومه در حدود ۲۰ کیلومتری جنوب تالاب حوض سلطان در حاشیه شرقی اتوبان قم تهران قرار گرفته است...

  • تالاب بهشت معصومه
  • تالاب بهشت معصومه
جمال زعیمی یزدیچهارشنبه 1 دی 1395 | 8 سال پیشنی زارهای تالاب بهشت معصومه در مسیر تالاب فضایی مناسب برای پرندگان کنار آبزی فراهم کرده است... و درون تالاب انواع اردک ها بر روی آب دیده می شوند...آب تالاب بهشت معصومه شور و دائمی است؛ هر چند در فصل گرما آب آن بسیار کم شده و اطراف تالاب باتلاقی می شود...زمین های اطراف تالاب بهشت معصومه را شوره زارها تشکیل می دهند و گیاهان شورپسند و نی زارها غالب پوشش گیاهی را شکل می دهد... البته در زمان بازدید(اول دیماه 95) بخت با ما یار نبود و به جز تعدادی عقاب موفق به دیدن پرنده خاصی نشدیم. به گفته محیط بان محترم و زحمت کش منطقه جناب آقای بحری در زمان طلوع آفتاب شانس بیشتری برای دیدن پرنده ها وجود دارد. عکس : جمال زعیمی یزدی - دیماه 95دسته‌بندیدریاچه‌ها ، سدها ، تالاب‌ها ، جزیره‌هاقمکلید‌واژهتالاببهشتمعصومه16173 بازدید
نمای ایران سپاسچهارشنبه 1 دی 1395 | 8 سال پیش
آرام کجاست؟شنبه 4 دی 1395 | 8 سال پیش
آرام الان متن دیدم جالبه این تالاب ها ممنون شنبه 4 دی 1395 | 8 سال پیش
عبدل کویر و نمک و اب . که احتمالا شور هست و گرنه پرندگان غوغا میکردنيكشنبه 5 دی 1395 | 8 سال پیش
جمال محل تالاب در فاصله حدود 20 کیلومتری قم در کنار اتوبان قم تهران هست طعم آب را نچشیدم .يكشنبه 5 دی 1395 | 8 سال پیش
تالاب گاوخونیمهدی مخلصیانمهدی مخلصیانتالاب گاوخونیتالاب گاوخونی در فاصله 140 کیلومتری جنوب شرقی اصفهان و 30 کیلومتری شهر تاریخی ورزنه قرار دارد. این تالاب در جنوب شرقی بخش بن رود و شهر ورزنه، شمال شرقی بخش جرقویه و در جنوب غربی شهرستان نایین و غرب منطقه ندوشن از استان یزد و شمال غرب کویر ابرقو قرار دارد.
دریاچۀ نمک حاج علیقلی دامغاندریاچه کویر دریاچه کویر دریاچۀ نمک حاج علیقلی دامغاندریاچۀ نمک حاج علیقلی یکی از جاذبه‌های منحصر‌ به فرد دامغان، در ۵۰ کیلومتری جنوب شهر دامغان واقع شده است
موج های یخ زدهسپیده اصلانسپیده اصلانموج های یخ زدهتفرجگاه حسن ابدال در استان زنجان شامل یك منطقه كوهپایه ای و سد حسن ابدال می‌باشد. این مجموعه در ۱۰ کیلومتری شهر زنجان به سمت تهران پس از عبور از روستای حسن ابدال واقع شده است.
دریاچه الندانمجیدرضا افشاریانمجیدرضا افشاریاندریاچه النداندریاچه الندان ،دریاچه ای در دل جنگل
جزیره شیدوار (مارو)نادر چقاجردینادر چقاجردیجزیره شیدوار (مارو)جزیره شیدوار (شیدوَر)، در بین مردم محلی به جزیره مارو معروف است و ظاهرا این نام را از تعداد زیاد مارهای کوچک سمی به رنگ سیاه گرفته است.
دریاچه افوسمهرداد زینلیانمهرداد زینلیاندریاچه افوسشهرستان بویین میاندشت، غرب استان اصفهان
پل شهدای لالیمهرداد زینلیانمهرداد زینلیانپل شهدای لالیشاهکار مهندسان ایرانی بر روی دریاچه سد گتوندعلیا در شمال خوزستان
دریاچه سد گتوندعلیامهرداد زینلیانمهرداد زینلیاندریاچه سد گتوندعلیاشهرستان لالی، شمال استان خوزستان
دریاچه سد ملاصدرااحمد خدابندهاحمد خدابندهدریاچه سد ملاصدراسد ملا‌صدرا در 60 كیلومتری بالا‌ دست سد درودزن واقع در شمال استان فارس، شهرستان اقلید، كیلومتر 22 شهرسده و روی سرشاخه اصلی رودخانه كر در محلی به نام تنگ براق ساخته شد.
ماهیگیریعبدل شعبانیعبدل شعبانیماهیگیریماهیگیری تفریحی
زمستان گذرانی در بندرعباسعبدل شعبانیعبدل شعبانیزمستان گذرانی در بندرعباسشک نکنید که قبل از خورشید بیدار میشوید .صرف صبحانه ای دلچسب لب ساحل با صدای دل انگیز موج که از هر موسیقیی گوش نواز تر است در کنار خانواده همراه با تماشای پرندگانی که پرواز کنان و شنا کنان شما را به تماشای خویش می خوانند . سفری به یادماندنی به جزیره زیبای قشم و هرمز روی دریا خاطره ای خوش را برای خود و خانواده به ثبت خواهید رساند.