دره تجنود - قاینات

  • دره تجنود - قاینات
  • دره تجنود - قاینات
  • دره تجنود - قاینات
  • دره تجنود - قاینات
مردم این منطقه بعلت داشتن آب فراوان درچندسال قبل اقدام به شالیکاری می کردند .هم اکنون از آب آن دربخش باغداری وکشاورزی گندم وجو و.... استفاده می شود . آب ازدره ای تنگ ونسبتا" طولانی عبور کرده ودردهانه تنگه به مصرف کشاورزی می رسد علیرغم خشکسالی های ممتددرجنوب خراسان آب این منطقه همچنان زیاد می باشد .شنیده ها حاکیست درآینده ازاین آب برای مصرف شرب مرکز استان (بیرجند) استفاده خواهدشد .00
محسن | يكشنبه 12 ارديبهشت 1395
تجنوددره زیبا و سرسبز تجنود در شهرستان قاینات شهر زیرکوه یکی از جاذبه‌های زیبای خدادادی و بهشت گردشگران در استان خراسان جنوبی است که در فصل بهار و تابستان هر سال میزبان مسافران زیادی است.
کویرهمت آبادکویر همت آباد شهرستان قاینات در خراسان جنوبی؛ نعمت مهمی برای مردم زیرکوه به شمار می رود. این کویر در 65 کیلومتری شهرستان زیرکوه و در نزدیکی روستای همت آباد خواجه قرار دارد. این منطقه با وجود گونه های نادر جانوری و کویر بکر منطقه همت آباد می تواند به جاذبه مهمی برای ورود گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود. کویر همت‌آباد مامن جانوران نایاب کویری و فعال‌ترین اکوسیستم بیابانی کشور است. بهار کویر از نیمه اسفند آغاز می شود و تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه می یابد. در این دو ماه زیباترین مناظر طبیعت در خشک ترین مناطق
دره (پره) هندوستان - شهر اسفدندره ای زیبا وسرسبز در شمال غربی شهر اسفدن قاینات درخراسان جنوبی
سایت پرورش تکثیر و رهاسازی آهو - کلاته شیخعلی شهراسفدنمنطقه حفاظت شده شاسکوه قاینات در خراسان جنوبی
ابوذر جمهر قاینحکیم ابوذر جمهر قاینی سیاسد مدار، ادیب ، عارف و شاعر اواخر قرن چهارم و اوایل قرن پنجم هجری قمری است که در دربار سلطان محمود غزنوی خدمت می کرده است. مقبره حکیم ابوذر جمهر در فاصله 4 کیلومتری جنوب غربی شهر قاین در دامنه کوهی مرسوم به کوه ابوذر قرار دارد.
لطفا جهت ارائه نظر وارد شوید
واژه کلیدیتجنودقاینات
محسن ملاییمحسن ملاییعضویت از چهارشنبه 8 ارديبهشت 1395دبیر زیست شناسی علاقمند به طبیعت عکاسی کوهنوردی وفیلم های مستند می باشم .