روستای بیابانک

  • روستای بیابانک
  • روستای بیابانک
بیابانک روستایی در حاشیه کویر مرکزی ایران و در نزدیکی شهرستان سرخه و سمنان قرار گرفته و تاریخی کهن دارد. شیخ علاء الدوله سمنانی (اواخر قرن هفتم و اوایل قرن هشتم هجری) در این روستا متولد گردیده است و آرمگاه او در نزدیکی این روستا (صوفی آباد) قرار گرفته است.iranview.ir50
بابک | دوشنبه 13 بهمن 1399
آرامگاه شیخ علاءالدوله سمنانیآرامگاه شیخ علاء الدوله سمنانی در روستای صوفی آباد، حدود ۱۰ کیلو متری شمال غربی شهر سمنان واقع است. بنای آرامگاه و خانقاه این عارف مشهور بازمانده معماری اواخر قرن هفتم و اوایل قرن هشتم هجری است.
سیاه چادر ایل عشایر سنگسریسیاه چادر ایل عشایر سنگسری- این سیاه چادر که از موی بز به دست زنان ایل بافته شده به زبان محلی «گوت» معروف است. سیاه چادر از سه بخش مجزا به نام های مهمان خانه (جلو کارگِ) و میزبان خانه ( میان کارگِ) و انبار محصولات لبنی( مشکِ زار) تشکیل شده و دور و اطراف آن به طور کامل پوشیده می باشد و دارای یک در ورود و خروج می باشد.
تنگه و آبشار روزیهآبشار روزيه يکي از پديده هاي زيبا و جالب توجه طبيعي سمنان است و اين آبشار، در روستاي کوهستاني چاشم از توابع بخش مهديشهر در جاده چاشم به دوآب قرار دارد.
کاروانسرای شاه عباسی - قصر بهرام - ده نمک گرمسارساخت کاروانسرا در مسیر جاده‌های مهمی که از این منطقه می‌گذشتند
لطفا جهت ارائه نظر وارد شوید