غار قوری قلعه

  • غار قوری قلعه
  • غار قوری قلعه
غار قوری قلعه در مسیر روانسر به پاوه بر دامنه کوه شاهو و در یکی از کوهستانی ترین مناطق ایران در استان کرمانشاه واقع شده است. فاصله این غار از شهر کرمانشاه حدود 85 کیلومتر و تا پاوه 25 کیلومتر بوده و در نزدیکی روستایی به همین نام واقع شده است. در حال حاضر حدود 500 متر از ابتدای غار با ساخت پیاده رو و نصب چراغ برای بازدید عموم آماده شده است که متاسفانه آسیب شدیدی به منظر غار و شکل طبیعی آن زده است. آنهایی هم که تا آخر غار رفته اند میگویند طول آن حدود 3140 متر است که خیلی از نقاط آن را هم باید با شنا، زیر آبی یا سینه خیز رفت. در تمام طول غار، رودی کوچک در کف آن جاری است که عمق آن از چند سانتی متر تا یک متر متغیر است. البته عکسها و گفته های آنان که بیشتر در غار پیش رفته اند بیانگر وجود چند حوضچه بزرگ، دالان مخوف و حتی چند آبشار با ارتفاع تا 12 متر در ادامه غار است.... برای دیدن پست کامل به وبلاگ مراجعه کنیدdavasaz.blogfa.comنادر | سه‌شنبه 29 اسفند 1396
غار قوری قلعه زیباترین جاذبه گردشگری استان کرمانشاهغار قوری قلعه، بزرگ ترین غار آبی آسیا با پیشینهٔ ۶۵ میلیون سال یکی از زیباترین جاذبه‌های دیدنی و جهانگردی شهرستان روانسر می‌باشد . این غار در ۲۵ کیلومتری شهر روانسر در دامنه کوه شاهو و در مسیر جاده روانسر به پاوه و مشرف به روستایی به همین نام قرار دارد.
چالاوتالاب های زرین چیا
منطقهٔ گردشگری میگوره و غار سنگی حسین کوهکنیکی از مناطق خوش آب‌وهوا، سرسبز و زیبای اورامانات، «منطقهٔ گردشگری میگوره» است که وجود غار سنگی و دست‌ساز «خالو حسین کوهکن» در آن نیز؛ منطقه را بیش‌ازپیش متمایزتر و جذاب‌تر می‌نماید.
نمیرآبنمرآو - نمیرآب
دخمه سنگی پاوهدخمه تاریخی پاوه
نادر چقاجردینادر چقاجردیهموند از چهارشنبه 10 شهريور 1389davasaz.blogfa.com