آرامش در مه

  • آرامش در مه
  • آرامش در مه
روستای سنگده،روستایی ییلاقی در دامنه رشته کوه البرز و در قلب جنگل های هیرکانی قرار گرفته است.این روستا جزء بخش دودانگه شهرستان ساری بوده و از تفریح گاه های این روستا آبشار و منطقه چشمه تلارسرون است که در کنار منطقه حفاظت شده بولا که یکی از زیستگاه های پلنگ،گرگ،خرس قهوه ای،گوزن و پاژن در استان مازندران است واقع شده است.راه اصلی دسترسی به این روستا از جاده قائمشهر-فیروزکوه و از شهر پل سفید میباشد که تا روستا 25 کیلومتر فاصله دارد.دومین مسیر از ساری به محمدآباد(فریم شهر) واز مسیر سد سلیمان تنگه می باشد.شرکت چوب فریم در این روستا قرار دارد.20
مجیدرضا | چهارشنبه 13 ارديبهشت 1396
نمای ایران | پنجشنبه 14 ارديبهشت 139600
سپاس
عبدل | شنبه 16 ارديبهشت 139600
بسیار زیبا و آرامبخش . میتوانم تصور کنم (چه بوی خنکی)
بنده بنمازندران - روستای سنگده
جنگل راشیکی از زیباترین جاهای طبیعی ایران. اگر دوستدار جنگل‌ها هستید، پیاده‌روی توی این جنگل را از دست ندهید.
اوپرتجایی در شمال استان سمنان و جنوب استان مازندران، جنگل و دشت با دیواره ای بلند به هم میپیوندند و چشم انداز طبیعی زیبایی را شکل میدهند که هر بیننده ای را مسحور میکند. این دیواره به اوپرت مشهور است و نام خود را از ییلاقی در همان منطقه گرفته است. در حقیقت قسمت دشت این منطقه ییلاق چوپانان استان سمنان است هر چند که از نظر سیاسی جزو استان مازندران محسوب میگردد.
دریاچه شورمستدریاچه شورمست دریاچه ای است کوچک در بالای کوه در شهرستان پل سفید واقع شده است و طبیعت چشم نوازی دارد
تنگه و آبشار روزیهآبشار روزيه يکي از پديده هاي زيبا و جالب توجه طبيعي سمنان است و اين آبشار، در روستاي کوهستاني چاشم از توابع بخش مهديشهر در جاده چاشم به دوآب قرار دارد.
لطفا جهت ارائه نظر وارد شوید
مجیدرضا افشاریانمجیدرضا افشاریانعضویت از يكشنبه 5 دی 1395فارغ التحصیل زمین شناسی و علاقه مند به طبیعت و حیات وحش