روزهای آخر سال 1391 در مناطق زلزله زده

نمی خواهم با نوشتن این مطالب دلتان خون بشود ،بلكه میخواهم بدانید كه باید در هر لحظه و در هر مكان به خداوند...

روزهای آخر سال 1391 در مناطق زلزله زده
شهرت گوزلی يكشنبه 27 اسفند 1391 | 12 سال پیشنمی خواهم با نوشتن این مطالب دلتان خون بشود ،بلكه میخواهم بدانید كه باید در هر لحظه و در هر مكان به خداوند متعال شاكر باشیم و به تقدیر خداوند راضی باشیم. در این روزها اگر به روستاها و طبیعت این مناطق زلزله زده سفر كرده باشید كه قطعا" سفر خواهید كرد، صدای طبیعت را ، كه این مناطق بهشت آذربایجان به شمار می اید از نزدیك حس خواهید كرد.مثلا در روستای ما(روستای گال)كه یك منطقه كوهستانی است در یك جایی قرار گرفته است كه در بین دو دره خیلی عمیق در پای كوه واقع شده .در این روزها در اثر گرمی هوا از ذوب برفها این دره ها پر آب شده است و غرش آب به همه جای روستا می رسد ،اگر نزدیك به غروب یه كمی از روستا به دورتر قدم بزنید صدای غرش آب ، صدای باد ملایم ،صدای بازی بچه ها در روستا،و و صدای خروس و صدای بعضی از پرنده ها ... به طبیعت این روستاها و مناطق می افزاید و گوش دادن به این صداها جان تازه ای به انسان می دهد.ولی امسال زلزله 21 مرداد باعث شد كه صدای طبیعت نسبت به سال های قبل در كانكس ها بیشتر به گوش انسان برسد و مردم این مناطق به جای لذت بردن از این صدای بكر طبیعت به فكر ساختن خانه هایش و مشكلاتش ... باشند چرا كه اندوخته های چندین سال را بلای طبیعی به صفر تبدیل كرده است و مردم این مناطق نزدیك به عید به جای پوشیدن لباس های رنگارنگ به خاطر از دست دادن عزیزانشان و همشهریهایشان در زلزله لباس مشكی پوشیده باشند.شماها با سفر كردن به این مناطق شاید از یك طرف از طبیعت لذت ببرید ولی از طرف دیگر با دیدن بچه های بدون سرپرست كه در اثر زلزله پدرانشان را از دست داده اند و كسانی كه عزیزانشان را از دست داده اند و باشنیدن مشكلات مردم و در بعضی جاها تغییر در بكر طبیعت در اثر زلزله و در روستاها با دیدن چادرهایی كه گل آلود شده و ... یه كمی دل هر بیننده ای را ناراحت بكند. در اینجا هم جا داره از تمام مردم ایران و دولت تقدیر و تشكر كنیم كه در اول زلزله ما را یاری كردند.وپیشاپیش سال نوع را تبریك عرض می گویم وسفر خوشی را برای شما آرزومندیم. www.galkandi.blogfa.com دسته‌بندیسایر جاذبه‌هاآذربایجان شرقیکلید‌واژهروزهایآخرسال1391مناطقزلزلهزده73043 بازدید
کلیسای سنت استپانوسمهدی مخلصیانمهدی مخلصیانکلیسای سنت استپانوسجلفا زیبایی‌ها و دیدنی های گوناگون و رنگارنگی دارد اما بی شک یکی از جذاب ترین آنها کلیسای سن استپانوس یا استپانوس مقدس است.
آبشار آسیاب خرابه جلفامهدی مخلصیانمهدی مخلصیانآبشار آسیاب خرابه جلفاآبشار آسیاب خرابه جلفا، آبشاری کوچک اما زیباست که به دلیل وجود داشتن یک آسیاب آبی قدیمی به این نام خوانده می‌شود.
جاده شهرکرد - ناغان - ایذهجمال زعیمی یزدیجمال زعیمی یزدیجاده شهرکرد - ناغان - ایذهجاده قدیم شهرکرد - ناغان - ایذه یکی از زیباترین جاده های کشور میباشد
به یاد شهیدان راه طبیعتبابک ارجمندیبابک ارجمندیبه یاد شهیدان راه طبیعتیکی از عزیزان محیط بان منطقه حفاظت شده لار
درخت کهنسالنجمه فرشینجمه فرشیدرخت کهنسالدرختان کهنسال این دره وسیع یک به یک آتش زده شده اند.
ساختمان بهنام (دانشگاه هنر اسلامی تبریز)محمد نورمحمديانمحمد نورمحمديانساختمان بهنام (دانشگاه هنر اسلامی تبریز)ساختمان بهنام یکی از ساختمان‌های تاریخی دانشگاه هنر اسلامی تبریز است.
پاییزمحمد نورمحمديانمحمد نورمحمديانپاییزآبشاری زیبا در دل جنگل های ارسباران در فصل پاییز
روستای صخره ای کندوانکیان ژالهروستای صخره ای کندوانکندوان یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان سهند بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده‌است. این روستا دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی‌است که به‌دلیل شکل خانه‌های آن که به‌مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده‌اند است.
قرقیمحمد نورمحمديانمحمد نورمحمديانقرقیحیات وحش ارسباران