ساحل و جنگل گیسوم

گیسوم شاهکار طبیعت گیلان در مسیر جاده رضوانشهر به تالش و در 17 کیلومتری تالش به یک باره مسافران خود را مواجه با یک تونل جنگلی یا جاده ای جنگلی و ب...

ساحل و جنگل گیسوم
بابک قیامی میرحسینیشنبه 21 آبان 1390 | 13 سال پیشگیسوم شاهکار طبیعت گیلان در مسیر جاده رضوانشهر به تالش و در 17 کیلومتری تالش به یک باره مسافران خود را مواجه با یک تونل جنگلی یا جاده ای جنگلی و بس زیبا می بینند که چشمان هر بیننده ای را خیره می نماید.جاده ای با درختانی سروقد که چتری از برگهای سبز را بر روی خود به نظاره نشسته است. جاده گیسوم تونلی جنگلی را با نسیم خنک کوهستان های تالش در هم آمیخته تا تن و جان هر رهگذری را آرامش ببخشد و روحش را آسایش دهد.گیسوم جایی است که جنگل و دریا به هم می رسند و سحر طبیعت به اوج خود می رسد. امروزه گیسوم تنها نام آشنایی در جغرافیای گردشگران داخلی نیست بلکه به قطبی ساحلی در گوشه شمال غربی دریای خزر تبدیل شده است که از اقصی نقاط کشور گردشگران را به سوی خود می خواند البته این طبیعت زیبای گیلان است که برای هر بیننده ای جذاب است ولی در گیسوم طبیعت مناظری بدیع وشاهکار را از خود به نمایش می گذارد که این قسمت از گیلان را از سایر جاها متمایز می نماید. با گذشت حدود 15 سال از ایجاد این منطقه توریستی وگردشگری که با سرمایه گذاری شهرداری تالش صورت گرفته، گیسوم تبدیل به قطب گردشگری در استان گیلان شده است و کمتر گردشگری است که به شمال بیاید وسری به گیسوم نزند.سواحل زیبا بکر ودیدنی تالش به ویژه محدوده گیسوم جاذبه های توریستی خاص خود را دارد. ساحل ماسه ای و دریایی آرام و دلربا که عکس درختان سر به فلک کشیده به ساحل آن سایه افکنده از دیدنی های گیسوم است.همسایگی جنگل و دریا و آمیزش نسیم خنک کوهستان با نسیم دریایی از ویژگی های خاص طبیعت گیسوم است که در کمتر جای ایران یافت میشود. این لعبت ارزنده همه ساله گردشگران فراوانی را از جای جای کشور به سوی خود جذب می کند و حتی توریست های غیر وطنی نیز از موهبت این طبیعت بکر برخوردار می شوند. وجود امکانات بسیار که در طی سالیان سال بر تعداد آن افزوده شده و هر سال نیز تجهیز می شود نشانگر استقبال مسافران و گردشگران از این منطقه است آما آنچه که به نظر می رسد مورد غفلت قرار گرفته است عدم استفاده لازم از فرصت ایجاد شده برای بهره مندی از ظرفیت های توریستی منطقه توسط بخش خصوصی است و برای جلب مشارکت بخش خصوصی می بایست زمینه های لازم برای سرمایه گذاری نیز از طرف دولت انجام پذیرد. این ساحل زیبا در ایام نوروز پذیرای خیل زیادی از علاقه مندان به طبیعت از اقصی نقاط کشور است مسافرانی که از گوشه وکنار کشور می آیند تا آغازین روزهای بهار را در کنار جنگل و دریا به نظاره نشسته و تماشاگر رویش طبیعت زیبای تالش باشند. وجود گیسوم باعث شده است که روستای گتگسر در جوار آن به یک روستای مهمان پذیر با خانه های ویلایی تبدیل شود و اهالی به خاطر حضور بیش از حد مسافران خانه های خود را تبدیل به سوییت های مهمان پذیر نموده و یا اقدام به ساخت خانه های ویلایی مجهز نموده اند تا در این گونه ایام و یا تابستان ها در اختیار مسافران قرار دهند. اگرچه گیسوم فقط در شش ماهه اول سال پذیرای مهمانان است ولی باید گفت زیبایی های طبیعی گیسوم در فصل پاییز و زمستان نیز کمتر از بهار و تابستان نیست.دسته‌بندیسایر جاذبه‌های طبیعیمازندرانکلید‌واژهساحلجنگلگیسوم80660 بازدید
محمد متشکرم از ارائه اطلاعات از این مکان زیبا ودیدنی...شادوسرزنده باشیشنبه 21 آبان 1390 | 13 سال پیش
هفت آبشارمهدی مخلصیانمهدی مخلصیانهفت آبشارهفت آبشار، نام آبشاری پلکانی و زیباست که در نزدیکی روستای تیرکن سوادکوه قرار دارد.
دره ستارگان قشممهدی مخلصیانمهدی مخلصیاندره ستارگان قشمقشم جزیره‌ای نه چندان بزرگ است که شگفتیهای گوناگونی را در خود جای داده است، شاید از این رو است که به عنوان ژئوپارک در یونسکو به ثبت رسیده است. یکی از شاخص ترین این شگفتی‌ها دره ستارگان است.
خط الراس نرو - اوپرتبابک ارجمندیبابک ارجمندیخط الراس نرو - اوپرتاوپرت مرز بیابان و آبان در فاصله مستقیم ۳۵ کیلومتری از شمال سنگسر (مهدی شهر)
قلعه کنگلو معروف به عقاب مازندرانبابک ارجمندیبابک ارجمندیقلعه کنگلو معروف به عقاب مازندرانعقاب مازندران یا قلعه کنگلو یادگاری اساطیری
خطیر کوهسپیده اصلانسپیده اصلانخطیر کوهجاده خطیر کوه، تونلی است از گذشته بی ریای کلبه های روستایی، شالیزارها، مترسک های خیال انگیز که از واقعیت تلخ توسعه بی نصیب نمانده است. می توانم بگویم در مسیر این جاده، رج های از زیبایی و زشتی را تنگاتنگ کنار هم آمیخته خواهید دید.
آسورمهرداد زینلیانمهرداد زینلیانآسورروستایی در دل ارتفاعات سر به فلک کشیده البرز مرکزی
آبشار قلعه گردنمهرداد زینلیانمهرداد زینلیانآبشار قلعه گردنشهرستان تنکابن، استان مازندران
دریاچه الندانمجیدرضا افشاریانمجیدرضا افشاریاندریاچه النداندریاچه الندان ،دریاچه ای در دل جنگل
قهرودمهرداد زینلیانمهرداد زینلیانقهرودباغ شهری زیبا در دل ارتفاعات شمالی کرکس، استان اصفهان
آبشار قو (سفیدآب) - لارنادر چقاجردینادر چقاجردیآبشار قو (سفیدآب) - لارآبشار قو (سفیدآب) یکی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی دشت لار است. این آبشار در استان مازندران و در میانه مسیر قدیمی رودبار قصران به بلده واقع شده است.
شکوه دماوندمهرداد زینلیانمهرداد زینلیانشکوه دماوندجلوه زیبای قله دماوند از جبهه شمالی در ییلاقات آمل، استان مازندران
ساحل سنگ سیاه جاسکعبدل شعبانیعبدل شعبانیساحل سنگ سیاه جاسکساحلی بسیار زیبا با سنگهای سیاه رنگ و ماسه های ساحلی شما را جادو میکند هر چند بار که انرا دیده باشید باز هم عاشق دیدنش خواهی شد این ساحل بسیار زیبا در شهرستان جاسک قراردارد
آبشار شاهاندشتنادر چقاجردینادر چقاجردیآبشار شاهاندشتآبشار شاهاندشت بلندترین آبشار استان مازندران است که در مجاورت روستای شاهاندشت واقع در کیلومتر ۹۶ جاده هراز و ۶۵ کیلومتری شهر آمل قرار دارد.
تنگه دارنادر چقاجردینادر چقاجردیتنگه دارتنگه دار دره ای باریک و زیبا در جنوب روستای خشکسرا واقع در جنوب شهرهای چالوس و نوشهر و کمربندی آنهاست. وجه تسمیه این تنگه به علت وجود تعداد زیاد درختان در ارتفاعات اطراف آن و همچنین گونه های مختلف سرخس و پر سیاوشان داخل آن است به گونه ای که آویزان بودن تعداد زیادی شاخه و ریشه های درختان از دیواره های تنگه شما را به یاد تارزان و طناب بازی های او خواهد انداخت.
غار دانیالنادر چقاجردینادر چقاجردیغار دانیالغار دانیال از غارهای رودخانه‌ای ایران است و بعد از غار قوری قلعه، دومین غار بزرگ رودخانه ای ایران محسوب میشود.